CHCI REKONSTRUOVAT

Rekonstrukce jsou opravdovou doménou stavebního spoření. Nikdo jiný vám bez zastavení nemovitosti nepůjčí tak výhodně.

V případě rekonstrukce se stavební spoření hodí také jako určitá pojistka do budoucnosti. Vlastníte-li nemovitost, je téměř jisté, že postupem času poroste míra opotřebení této nemovitosti. Bude nutné něco opravit nebo předělat a budete potřebovat peníze. Se stavebním spořením se na takovou situaci můžete předem připravit a vytvořit si finanční rezervu, kterou můžete navýšit ještě o případný úvěr.

Pro rekonstrukci je stavební spoření jako stvořené. Obvykle se jedná o jednu z méně nákladných investic do bydlení, a tak ji nedoprovází povinné zastavení případného úvěru nemovitostí. Pokud budete rekonstruovat například bytové jádro, postačí vám peníze, které za šest let naspoříte. Pokud se však objeví ve vaší koupelně neočekávaná havárie a peněz nebudete mít naspořeno dost, máte možnost čerpat úvěr.

Úroková sazba bude výrazně nižší než u spotřebitelských úvěrů a do poměrně vysoké částky úvěru nemusíte ručit zástavou. Takové úvěry jsou zcela nezastupitelným nástrojem v případě modernizace bytového fondu, a to zvlášť když stále přetrvávají důsledky jeho dlouhodobého zanedbávání. Jistě to znáte i ze svého okolí. Kdo nebydlí v novém, musí čas od času vyměnit okna, střechu, pak zateplit nebo rekonstruovat elektroinstalaci, koupelnu a tak podobně.

Ceny za takovou údržbu či modernizaci se počítají od desetitisíců po statisíce. Málokdo je v takovém případě ochoten či vůbec teoreticky schopen zastavit nemovitost. Uvažuje, zda zvolí stavební spoření, či spotřebitelský úvěr. Z hlediska nákladů jsou úvěry od stavebních spořitelen a spotřebitelské úvěry prakticky nesrovnatelné, neboť sazby obvyklých spotřebitelských úvěrů jsou minimálně dvojnásobné. Klienti financující své bytové potřeby půjčkou obecně preferují úvěry s nízkou a pevnou úrokovou sazbou i stabilní a únosnou výší splátek.

Úvěry bez zástav neumí nikdo lépe než stavební spořitelny


Jediným požadavkem na získání úvěru je oproti spotřebitelské půjčce nutnost doložit použití peněz na bytové účely. A to samozřejmě není v případě rekonstrukce bydlení problém. Další možností využití stavebního spoření v souvislosti s rekonstrukcí a modernizací je zvýšení energetické efektivity stavby, resp. snížení energetické náročnosti bydlení. Můžete se nechat inspirovat.