O STAVEBNÍM SPOŘENÍ

Když v dubnu roku 1993 nabyl účinnosti zákon upravující podmínky stavebního spoření v České republice, asi nikdo netušil, že začíná úspěšná sága oblíbeného finančního produktu, který oslovil prakticky každou tuzemskou rodinu. Za čtvrtstoletí působení stavebka u nás bylo uzavřeno 16,3 milionu smluv, počet poskytnutých úvěrů se vyšplhal na 2,4 milionu za celkových 850 miliard korun.

Polovina mířila na financování rekonstrukcí a modernizace bydlení. Lze také oprávněně tvrdit, že stavebko měla prakticky každá tuzemská rodina. Proč nabralo takovou popularitu a jak se podílí na zlepšování bytové situace?

Můžete si přečíst, jak stavebko vtipně a prakticky vzniklo, jak funguje nebo proč má v zemích jako jsou Rakousko, Německo i Česko nezastupitelnou roli při financování bydlení. Zajímá vás spíš legislativa, či co o stavebku píší média? Nebo uvažujete o spoření s možností výhodného úvěru na bydlení, ale nevíte, kde se informovat? Znáte svá práva a povinnosti spojená s úvěrem nebo spořením? Máte nezodpovězené otázky, chcete se zorientovat v pojmech používaných ve stavebním spoření?