CHCI STAVĚT

Výstavba domu patří mezi tzv. bytové potřeby, k jejichž řešení je stavební spoření určeno.

Stavební spoření je tedy bezpochyby správnou volbou. Vyplatí se vám, nejen když přesně víte, že budete stavět a kdy. Stavební spoření padne jako ulité i v situaci, kdy se chystáte stavět, ale ještě přesně nevíte, kdy se tak stane. Než se rozhodnete, začnete spořit a časem se vyjasní, jaké požadavky má váš budoucí dům splňovat a jaké možnosti se vám skýtají s ohledem na příjmovou situaci.

Mnoho účastníků uzavřelo smlouvu s výhledem na budoucí financování svých neurčitých bytových potřeb a dnes bydlí pod vlastní střechou. Peníze, které budete spořit, se Vám budou nadstandardně zhodnocovat a k vašemu domu budete vždy o pár kroků blíže. S pomocí stavebního spoření začnete střádat prostředky několik let dopředu a časem se rozhodnete zahájit stavbu.

A je tu stále možnost půjčky

S ohledem na rozpočet nebo postup prací budete také moci využít výhodného úvěru. Úvěr můžete čerpat nejrůznějšími způsoby, od proplácení vašich faktur za materiál až po platbu na základě smlouvy o smlouvě budoucí. Ostatně ve dvacetileté historii stavebního spoření, byla polovina bytového fondu postavena za přispění úvěru od stavební spořitelny.

Principy úvěrování mají řadu společných prvků, jako v případě "pořizování nemovitosti":/…pit-byt-dum/. Odlišnosti se naopak vyskytnou při poskytování nedokončených, rozestavěných nemovitostí do zástavy.

Na konkrétní postup a možnosti se rozhodně, nejlépe předem, zeptejte ve své stavební spořitelně.